Ohlasy

Chtěl bych opět poděkovat Petrovi za pomoc s dokončením dalšího kurzu potápění a to tentokrát potápění s obohaceným vzduchem NITROX. Opět se mi věnoval více než dost, podrobně vysvětlil vše z knihy od PADI co jsem sám při samostudiu nepochopil. Dokonale mě provedl veškerými výpočty, které jsou v tomto kurzu opravdu potřeba a provedl mě i celým praktických cvičením. Jsem moc zvědavý až nitrox využiji na svém prvním safárku, až teprve tam si uvědomím jaká to je velká výhoda. Potapko.cz doporučuji každému, koho láká podvodní svět, protože Petr je opravdu super instruktor a do tohoto světa vás dokonale zasvětí, ale to se již opakuji. Tak zase u dalšího kurzu .... v plánu mám Rescue a už se moc těším. 

K absolvování kurzu potápění jsem se rozhodl po prvním, ochutnávkovém ponoru a několikaměsíčním váhání. Hledal jsem komornější kurz, ve kterém se nebudu cítit stresovaný skupinou jen proto, že osvojování si potápěčských dovedností mi může trvat déle než ostatním.

Kurz s Petrem proto probíhal přesně podle mých představ, věnoval se pouze mě a mému buddymu a v bazénu i na moři mi věnoval tolik času a trpělivosti, kolik jsem potřeboval. Po prvním bazénu nám bylo oběma jasné, že Peťa je skvělý instruktor, který sice nic neodpustí a zároveň dodá potřebný klid, pocit bezpečí, rozvahu a především dodá odhodlání počáteční neúspěchy a strach překonat.

A ačkoliv kurz probíhal přes den individuálně, večerní, velmi oblíbené, „vyhánění dusíku z těla" se provádí už pěkně v partě ostatních nováčků jako my i zkušenějších potápěčů. Měl jsem tak možnost poznat nové lidi, které spojují podobné zkušenosti a seznamování je tak mnohem jednodušší.

Potapko.com Petra Vostrovského je zkrátka super způsob uvedení do světa rekreačního potápění. Vřele doporučuju a Petrovi ještě jednou děkuju.

G.

Rád bych touto cestou poděkoval Petrovi za kurz, zároveň bych rád napsal pár řádek především pro budoucí studenty potápění a jejich představu o tom, jak takový kurz probíhá. Na kurzu u www.potapko.com s Petrem se mi nejvíce líbil jeho přístup, přirozeně si ve skupince nadšených nováčků vzbudil respekt. Především z toho důvodu byl jediným člověkem kterému jsme pod vodou plně důvěřovali.

Takzvané bazény, neboli hodiny praxe v bazénu, byly super, vše si tam jeden vyzkouší v pohodlí a beze strachu a lehce se splní povinná cvičení pro splnění kurzu. Před každým ponorem byl vždy briefing od Petra, vše vysvětluje jednoduše a z ničeho nedělá problém, pod vodou pak vždy vše ještě jednou ukázal a my vesele postupně opakovali předvedený cvik. Tyto cviky se v moři na volné vodě hodně rychle vybaví, když jsou potřeba, jako vypláchnutí masky, nalezení automatiky nebo dýchání z octopusu buddyho.