David Malina - můj kurz Nitroxu

Chtěl bych opět poděkovat Petrovi za pomoc s dokončením dalšího kurzu potápění a to tentokrát potápění s obohaceným vzduchem NITROX. Opět se mi věnoval více než dost, podrobně vysvětlil vše z knihy od PADI co jsem sám při samostudiu nepochopil. Dokonale mě provedl veškerými výpočty, které jsou v tomto kurzu opravdu potřeba a provedl mě i celým praktických cvičením. Jsem moc zvědavý až nitrox využiji na svém prvním safárku, až teprve tam si uvědomím jaká to je velká výhoda. Potapko.cz doporučuji každému, koho láká podvodní svět, protože Petr je opravdu super instruktor a do tohoto světa vás dokonale zasvětí, ale to se již opakuji. Tak zase u dalšího kurzu .... v plánu mám Rescue a už se moc těším. 

Gustav Klimt - Nejlepší kurz potápění a naprosto bezkonkurenční přístup!

K absolvování kurzu potápění jsem se rozhodl po prvním, ochutnávkovém ponoru a několikaměsíčním váhání. Hledal jsem komornější kurz, ve kterém se nebudu cítit stresovaný skupinou jen proto, že osvojování si potápěčských dovedností mi může trvat déle než ostatním.

Kurz s Petrem proto probíhal přesně podle mých představ, věnoval se pouze mě a mému buddymu a v bazénu i na moři mi věnoval tolik času a trpělivosti, kolik jsem potřeboval. Po prvním bazénu nám bylo oběma jasné, že Peťa je skvělý instruktor, který sice nic neodpustí a zároveň dodá potřebný klid, pocit bezpečí, rozvahu a především dodá odhodlání počáteční neúspěchy a strach překonat.

PADI Scuba Review

Je to již nějaký čas, kdy jste se naposledy potápěl/a? Máte pocit, že Vaše potápěčské znalosti a dovednosti by potřebovaly osvěžit? Kurz PADI Scuba Review je přesně tímto osvěžením. Během krátkého času Vám pomůže znovu získat bezpečný pocit pod vodou. 

Zlepšete si své potápěčské dovednosti, připomeňte si, co jste se naučil/a v předchozích kurzech, připravte se na svou další potápěčskou dovolenou.

PADI Rescue Diver

Když jste se poprvé učili potápět v kurzu PADl Open Water Diver, soustředili jste se hlavně na sebe a zvládnutí znalostí a dovedností, potřebných k tomu, abyste se pod vodou postarali sami o sebe. V programu PADI Adventures in Diving / PADI Advanced Open Water Diver jste se zaměřili na okolní prostředí a různé situace. V kurzu PADl Rescue Diver vstoupíte do další úrovně, ve které se vaše zaměření rozšíří dále, na další potápěče.

PADI Potápění s obohaceným vzduchem (Nitrox)

Vítejte v potápění s obohaceným vzduchem! Kurz Potápění s obohaceným vzduchem je jedním z nejoblíbenějších specializovaných PADI kurzů a není divu. Použití Nitroxu při vašich ponorech vám dá možnost strávit pod vodou více času za dodržení bezdekompresních limitů rekreačního potápění. Nebo během dne uskutečnit ponorů více!

David Malina - jak jsem si užil kurz PADI OWD

Rád bych touto cestou poděkoval Petrovi za kurz, zároveň bych rád napsal pár řádek především pro budoucí studenty potápění a jejich představu o tom, jak takový kurz probíhá. Na kurzu u www.potapko.com s Petrem se mi nejvíce líbil jeho přístup, přirozeně si ve skupince nadšených nováčků vzbudil respekt. Především z toho důvodu byl jediným člověkem kterému jsme pod vodou plně důvěřovali.

Takzvané bazény, neboli hodiny praxe v bazénu, byly super, vše si tam jeden vyzkouší v pohodlí a beze strachu a lehce se splní povinná cvičení pro splnění kurzu. Před každým ponorem byl vždy briefing od Petra, vše vysvětluje jednoduše a z ničeho nedělá problém, pod vodou pak vždy vše ještě jednou ukázal a my vesele postupně opakovali předvedený cvik. Tyto cviky se v moři na volné vodě hodně rychle vybaví, když jsou potřeba, jako vypláchnutí masky, nalezení automatiky nebo dýchání z octopusu buddyho.